Ile kosztuje holowanie

W dzisiejszych czasach nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może przydarzyć się nieprzyjemna stłuczka albo zwykła awaria auta. W takich okolicznościach nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystanie w profesjonalnej pomocy drogowej. Przed skontaktowaniem się z firmą holującą samochody, warto najpierw dowiedzieć się ile kosztuje holowanie, aby po prostu nie przepłacić.

Zanim zamówisz pomoc drogową.

Jeżeli nasz samochód z różnych przyczyn odmówił nam posłuszeństwa, to w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, kto płaci za holowanie po szkodzie. Być może usługa holowania została wliczona do naszego ubezpieczenia. Każdy posiadacz polisy AC ma zagwarantowane w umowie bezpłatne holowanie. Co ciekawe bardzo wielu kierowców nie wie, że posiada usługę assistance drogowego, dlatego też w pierwszej kolejności proszą o pomoc najbliższego znajomego. Osoby, które nie mają AC, a jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC, powinny upewnić się, czy darmowe holowanie przysługuje także podczas awarii auta, czy jedynie podczas kolizji drogowej oraz jaki jest limit kilometrów. Kierowcy którzy nie mogą skorzystać z darmowego holowania, zmuszeni są zamówić usługę w pobliskiej firmie holowniczej.

Ile kosztuje holowanie?

Ceny holowania samochodu uzależnione są od kilku czynników, dlatego też w razie możliwości warto je sprawdzić w okolicznych firmach. Na koszt holowania największy wpływ mają:

  • rodzaj holowanego pojazdu,
  • całkowita masa pojazdu,
  • ilość kilometrów wymaganych do holowania auta,
  • konkurencja na lokalnego rynku.

W naszym kraju ceny holowania auta osobowego wahają się od 1 do 1,7 zł/km, z kolei za holowanie busa lub vana przyjdzie nam zapłacić od 1 do 2 zł/km.