Szybkie dopłaty do odszkodowań

Nasza Kancelaria jest w stanie uzyskać wyższe odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, jeśli Twój samochód uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku komunikacyjnego. Proces ten może być czasochłonny jednakże na podstawie analizy kosztorysu szkody możemy dopłacić do Twojej szkody od ręki.

Aby uzyskać dopłatę do odszkodowań należy spełniać wszystkie niżej wymienione warunki:

  • szkoda z OC sprawcy
  • poszkodowany posiada prawo do odszkodowania
  • jest to szkoda częściowa na pojeździe
  • szkoda miała miejsce nie później niż 3 lata wstecz
  • nie była przeprowadzana naprawa bezgotówkowa ani na podstawie faktur

Jak uzyskać dopłatę?

Jeżeli chcesz szybko i prosto otrzymać dopłatę do odszkodowania należy przesłać kosztorys szkody oraz ostateczną decyzję o wypłacie, abyśmy mogli przeprowadzić analizy. W przypadku braku kosztorysu wystarczy numer szkody. Ściągnięmy go od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem odszkodowań, w zakładce kontakt znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Kiedy warto ubiegać się o dopłatę do odszkodowania?

Dopłaty do odszkodowań pozwalają na uzyskanie dodatkowych środków wtedy, gdy istnieje podejrzenie, że te wypłacone wcześniej nie były współmierne do szkody.

Gdy zatem podejrzewasz, że Twoje odszkodowanie wypłacone z OC zostało zaniżone, w takim przypadku warto zwrócić się do naszej Kancelarii. Będziemy mogli dokładnie zapoznać się ze sprawą i wskazać, czy możliwe jest uzyskanie dopłaty do odszkodowania.

O dopłatę do uzyskanego już odszkodowania z OC można ubiegać się przy spełnieniu wymienionych powyżej warunków – w okresie 3 lat od otrzymania odszkodowania za szkodę na pojeździe. Dotyczy to także sytuacji, gdy samochód nie został naprawiony lub też został już sprzedany.

Poniżej prezentujemy przypadki, w których istnieje szansa na otrzymanie dopłaty do odszkodowań OC.

Amortyzacja

Amortyzacja, czyli pomniejszanie wartości nowych części o procent, w jakim zużyte zostały części używane, jest niedopuszczalna zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego. Niestety, wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje taką praktykę, aby zaniżać kwotę wypłacanych odszkodowań.

Stosowanie zamienników zamiast części oryginalnych

Napawa uszkodzonego samochodu z polisy sprawcy, czyli z OC, powinna odbywać się z wykorzystaniem oryginalnych części samochodowych. W związku z tym takie części muszą również znaleźć się w kosztorysie.

Gdy zastosowane zostały zamienniki, wówczas oznaczane są one na kosztorysie jako Q. Chociaż są to części tej samej jakości, to jednak nie posiadają logo producenta pojazdu, co obniża jego wartość. W kosztorysie mogą zostać uwzględnione także części oznaczane jako P – to najczęściej zamienniki niższej jakości niż oryginały.

Zastosowanie zamienników najczęściej skutkuje zaniżeniem kwoty odszkodowania, co stanowi podstawę do ubiegania się o dopłatę.

Przeprowadzenie naprawy zamiast wymiany

Wykonanie naprawy uszkodzonych części zamiast ich wymiany zwykle jest tańsze, lecz nie zawsze odbywa się według wskazań producenta pojazdu.

Gdy towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględniło naprawę zamiast wymiany części na nowe i oryginalne, wówczas także może być to przesłanką do otrzymania dopłaty do odszkodowania.

Brak niektórych szkód

Zdarza się, że ubezpieczyciel pomija niektóre szkody, które powinny zostać naprawione. W takim przypadku poszkodowany również może walczyć o uzyskanie dodatkowego odszkodowania na ich naprawę.

Stosowanie rabatów

Zastosowanie w kosztorysie rabatów, które w rzeczywistości nie miały miejsca, także może obniżać wartość odszkodowania i pozwalać na uzyskanie dopłaty.

Brak zwrotu kosztów za wynajem pojazdu zastępczego

Osoba, której pojazd znajduje się w naprawie, może ubiegać się o zwrot kosztów wynajmu pojazdu zastępczego. Ubezpieczyciele często unikają ich wypłaty. To podstawa do ubiegania się o dopłatę.

Brak innych świadczeń

Właściciel uszkodzonego samochodu może ubiegać się o otrzymanie dodatkowych świadczeń, na przykład za utratę wartości handlowej pojazdu. Również w takich przypadkach nasz zespół prawników dokładnie przeanalizuje sprawę, aby pomóc w otrzymaniu dopłaty do odszkodowań.

Przebieg procesu uzyskania dopłaty do odszkodowania z Kancelarią Citi w Krakowie

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i upraszczamy procedurę dochodzenia dopłaty do odszkodowań OC.

W pierwszym kroku zachęcamy do skontaktowania się z naszą Kancelarią Odszkodowawczą w Krakowie. Poprosimy Cię wtedy o przekazanie nam decyzji o wypłacie i kosztorysu naprawy – wykonamy jego analizę. Gdy nie masz kosztorysu, możesz przekazać nam także numer szkody.

Następnie nasi prawnicy sprawdzą, czy szkoda została rozliczona poprawnie – zgodnie z przepisami prawa. W przypadku pojawienia się niezgodności, proponujemy prowadzenie sprawy i wskazujemy, jaką dopłatę możemy dla Ciebie uzyskać. Po podpisaniu dokumentów przystępujemy do pracy – zapewniamy wypłatę od ręki od razu po wykonaniu analizy kosztorysu.

W razie dodatkowych pytań dotyczących dopłaty do odszkodowania jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do skontaktowania się z naszą Kancelarią odzyskującą odszkodowania w Krakowie!