Kto płaci za lawetę po szkodzie?

Każdemu z nas zdarzają się niespodziewane wypadki, których z pewnością wolałby uniknąć. Co jednak robić, gdy już się nam przydarzy chociażby wypadek samochodowy? Kto płaci za lawetę po szkodzie w takim przypadku?

Takie podstawowe informacje dobrze byłoby posiąść jeszcze zanim dojdzie do najgorszego. Pozwoli to nam zachować spokój i opanowanie podczas zgłaszania wypadku. Ważne jest, aby chłodno oszacować kto w tym konkretnym przypadku zawinił i przez kogo doszło do całego zdarzenia. Zaraz potem powinno paść to ważne pytanie – kto płaci za lawetę po szkodzie? Najczęściej osoba, która zawiniła, przez którą w ogóle doszło do tego nieprzyjemnego w skutkach wypadku. Koszt holowania zostanie pokryty z jej polisy OC.

Sprawca nie posiada polisy OC – kto płaci za lawetę po szkodzie?

Jeśli sprawca nie posiada polisy OC, przed zawiadomieniem pomocy drogowej warto zadzwonić bezpośrednio na Policję, która z ustali wszelkie szczegóły wypadku, w tym wskaże sprawcę. To kto płaci za lawetę po szkodzie jest przecież wyjątkowo istotne. Nikt przecież nie chciałby płacić, gdy do wypadku nie doszło z jego winy. Niestety nie wszyscy kierowcy mogą okazać ważną polisę OC. Wówczas zwrot kosztów za holowanie zostaje pokryty z UFG. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z obowiązujących przepisów i rozporządzeń, przez co często dają się naciągać. Już sam wypadek jest przecież bardzo nieprzyjemnym zdarzeniem. Po co więc dodatkowo dokładać sobie stresu związanego z problemami natury czysto formalnej? Pamiętajcie zawsze o kontrolowaniu swoich praw, a dzięki temu uniknięcie wielu nieprzyjemności.