Alimenty

Wszyscy wiedzą czym są alimenty, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak szeroka jest to instytucja. Świadczenie to może mieć bowiem różnorodny charakter. Nasi specjaliści legitymują się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw alimentacyjnych wszystkich możliwych typów.

Rodzaje alimentów – zakres usług

Najczęstszą formą są alimenty zasądzane od rodziców na rzecz dzieci, ewentualnie od jednego małżonka na rzecz drugiego. Nieco rzadziej pojawiają się sprawy, związane z orzeczeniem świadczenia od dzieci na rzecz rodziców, od dzieci na rzecz dziadków, od dziadków na rzecz dzieci, od ojczyma na rzecz pasierba i tak dalej. Każdy typ sprawy cechuje się nieco inną specyfiką i rządzi odmiennymi zasadami. Nasi specjaliści świetnie orientują się w każdym z powyższych typów spraw.

Masz pytania… wątpliwości…? Boisz się zrobić pierwszy krok w uzyskaniu należnego świadczenia? Nie wiesz, jakie dokumenty należy skompletować i w jaki sposób zwrócić się do sądu? Zadzwoń do nas. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Sprawdź jak
możemy Ci pomóc