Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Czy zdarzyło Ci się otrzymać odszkodowanie z kolizji lub wypadku, które było nieadekwatne do poniesionej szkody? Czy zastanawiałeś się, jak uzyskać wyższe odszkodowania nie wchodząc w długie i kosztowne spory sądowe z towarzystwem ubezpieczeniowym? Nawet jeżeli ubezpieczyciel wypłacił Ci środki, to istnieje sposób na to, abyś otrzymał to, co Ci się faktycznie należy. Zastanów się nad cesją wierzytelności.

Czym jest cesja wierzytelności?

Polega ona na podjęciu współpracy z firmą specjalizującą się w wycenie szkód i dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Takie firmy przejmują od Ciebie roszczenie z tytułu szkody i dochodzą go we własnym imieniu.

Jaka kryje się za tym korzyść?

Podstawową korzyścią jest niewątpliwie błyskawiczna wpłata uzgodnionej pomiędzy Tobą a firmą kwoty na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego lub gotówką. Drugim atutem jest to, że nie będziesz musiał wchodzić w długotrwałe i kosztowne postępowanie przed sądem. Nie ponosisz również ryzyka związanego z likwidacją szkody i procesem sądowym.

Jak uzyskać wyższe odszkodowania?

Po pierwsze musisz posiadać prawo do odszkodowania z OC sprawcy. Po drugie musi być to szkoda częściowa na pojeździe, która miała miejsce nie później niż trzy lata wstecz. Ważne jest, aby nie było przeprowadzonej naprawy bezgotówkowej, ani na podstawie faktur.

Jak wygląda procedura cesji?

Po skontaktowaniu się z firmą pierwszym krokiem będzie dostarczenie kosztorysu naprawy oraz decyzji TU o przyznaniu odszkodowania. Jeżeli nie posiadasz powyższych dokumentów, to zgłoś się do ubezpieczyciela, ponieważ ma on obowiązek Ci je wydać. Często wystarczy podać kancelarii odszkodowawczej  numer szkody, a ona sama i bez Twojego udziału zdobędzie potrzebne dokumenty. Później następuje wycena Twojego odszkodowania i oferta odkupu. Jeżeli będziesz usatysfakcjonowany, to następuje podpisanie umowy i wypłata środków w gotówce lub na wskazany przez Ciebie numer rachunku bankowego. Jak widać, nie jest to skomplikowana procedura.

Czy istnieje szybszy i bardziej skuteczny sposób na to, aby uzyskać wyższe odszkodowanie?

Stanowczo nie. Usługi tego typu bardzo upraszczają i usprawniają proces dochodzenia wyższej wypłaty bez angażowania czasu i nerwów poszkodowanego. Warto również wspomnieć, że kancelarie odszkodowawcze działają zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Ryzyko bierze na siebie skupujący wierzytelność, a Ty możesz cieszyć się dodatkową gotówką na koncie w stosunkowo krótkim czasie. Alternatywą dla tego rozwiązania pozostaje dochodzenie swoich praw przed polskim sądem.