Jak towarzystwa ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowanie

Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo często robią wszystko, żeby wypłacić jak najniższe odszkodowanie, dlatego stosują bardzo wiele pułapek i tricków,  z którymi przeciętny Kowalski zazwyczaj nie chce i nie ma siły walczyć.

Największym zarzutem jaki można przedstawić towarzystwom jest odmowa wynajmu samochodu zastępczego lub skrócenie czasu wynajmu do czasu jaki potrzebny jest do naprawy szkody technologicznej. Towarzystwa nie zwracają uwagi na fakt, że czas jest znacząco dłuższy zwłaszcza, że często czas oczekiwania na kosztorys od rzeczoznawcy bardzo się wydłuża. Odmowa roszczenia często jest uzasadniana brakiem dokumentacji o konieczności lub niezbędności najmu. Warto jednak wiedzieć, co jest poparte orzecznictwem sądów, że poszkodowany nie ma konieczności uzasadniania niezbędności najmu, ponieważ w obecnych czasach samochód nie jest dobrem luksusowym. Jest niezbędnym przedmiotem używanym w życiu codziennym. W tym wypadku najlepiej skorzystać z oferty firm, które zapewniają bezgotówkowy wynajem samochodów, za co później same rozliczają się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Poszkodowany nie musi załatwiać żadnych formalności, wszystko spada na barki kancelarii odszkodowawczej. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza Citi oferuje bezgotówkowy wynajem samochodów w różnej klasie, zarówno osobowych, dostawczych jak i specjalistycznych (betoniarka, laweta itp.) oraz do nauki jazdy.

Szkoda całkowita występuje gdy koszt naprawy samochodu przekracza jego wartość przed wystąpieniem szkody. W tym wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca poszkodowanemu kwotę o równowartości różnicy wartości auta przed szkodą i po niej. Choć praktyka ta jest zgodna z polskim prawem bardzo wielu ubezpieczycieli robi wszystko by oszczędzić na wypłacie odszkodowania. Zaniżana jest bardzo często wartość samochodu przed szkodą lub też sztucznie zwiększają koszty naprawy samochodu. W naszej Kancelarii często zdarzały się przypadki gdzie odchodziliśmy od szkody całkowitej i  Ubezpieczyciel, stwarzając uprzednio zbyt wysoki kosztorys, musiał wypłacić wysokie odszkodowanie za szkodę częściową.

Przy szkodzie częściowej towarzystwa ubezpieczeniowe natomiast zaniżają bardzo często kosztorys naprawy. Oszczędności bardzo często ubezpieczyciel szuka w stawce za roboczogodzinę (zdarza się, że są to nawet dwukrotnie niższe stawki niż średnia na rynku) lub stosując zamienniki części. Szkoda powinna być udokumentowana kosztorysem sporządzonym przez niezależnego rzeczoznawcę. Bierze on pod uwagę średnią na rynku stawkę za roboczogodzinę, uwzględnia oryginalne części (o ile uszkodzony samochód takie posiadał, a nie zamienniki), a amortyzację zastosuje jedynie wtedy kiedy będzie faktycznie uzasadniona. W naszej Kancelarii służymy pomocą podczas całego procesu likwidacji szkody, a zaczynamy go zawsze od sporządzenia kosztorysu przez niezależnego rzeczoznawcę z Polskiego Związku Motorowego. Jest on niezbędny do ewentualnego procesu sądowego, gdzie powinien zostać zaakceptowany przez biegłego sądowego.

Aby cała likwidacja szkody nie była męcząca proponujemy skorzystanie z oferty naszej Kancelarii Odszkodowawczej Cito gdzie kompleksowo wszystkim się zajmiemy.   Zorganizujemy lawetę, która odholuje auto z miejsca wypadku, zgłosimy szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego, damy auto zastępcze na czas naprawy, oddamy auto do zaufanego warsztatu w przypadku naprawy bezgotówkowej. W naszej Kancelarii pomagamy także w uzyskaniu dopłat do odszkodowań jeśli Twoja szkoda była nie dalej niż trzy lata temu. Rozliczasz się tylko jeśli wygrywasz.