Na rynku usług prawniczych działa wiele kancelarii, zajmujących się szeroko rozumianym dochodzeniem odszkodowań. Wiele z nich jednak nie potrafi działać szybko i skutecznie. Jak zatem wybrać rzetelną kancelarię?
„Sępy” w natarciu
Kiedy powinniśmy mieć wątpliwości, co do rzetelności danej kancelarii? Na przykład wtedy, gdy kancelaria działa na zasadzie call center, to znaczy w jakiś, niekoniecznie legalny, sposób pozyskuje dane potencjalnych klientów i telefonicznie, mailowo lub osobiście nagabuje ich do skorzystania z ich usług. Sugeruje to bowiem, że kancelaria usilnie szuka nowych klientów. Sami raczej do niej nie przychodzą. Dlaczego? Być może nie świadczy wartościowego doradztwa w dziedzinie ubezpieczeń.
Wiedza i doświadczenie
Warto też zweryfikować, czy wybrany przez nas podmiot legitymuje się odpowiednim poziomem wiedzy i doświadczenia. Warto poszperać w Internecie i znaleźć opinie na temat danej kancelarii. Dobrze jest też zerknąć na to, jak długo podmiot ten istnieje na rynku usług prawniczych i czy cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów. Nie powinniśmy się również bać, aby zapytać wprost naszego przyszłego pełnomocnika, o posiadane przez niego kwalifikacje i statystykę dotychczas prowadzonych spraw.
Zainteresowanie sprawą i bieżący kontakt
No i wreszcie powinniśmy ocenić stopień zaangażowania pełnomocnika w sprawę. Jeżeli raczej trudno się do niego dodzwonić, a wszelkie spotkania są dość pospieszne, raczej nie warto na niego stawiać. Rzetelny pełnomocnik musi budzić zaufanie u klienta. Ewentualna współpraca powinna opierać się na pełnym zaufaniu i wzajemnym szacunku. Wszystkie podejmowane przez pełnomocnika czynności powinny zostać też skonsultowane z klientem.
Jak wybrać dobrą kancelarię odszkodowawczą?
Kierując się powyższymi zasadami, z pewnością trafisz na profesjonalną pomoc. Dzięki temu bezproblemowo uzyskasz należne odszkodowanie za wypadek lub drobną kolizję, a także ewentualne zadośćuczynienie.