Odszkodowania komunikacyjne Kraków

Powszechną praktyką towarzystw ubezpieczeniowych jest zaniżanie odszkodowania powypadkowego z OC sprawcy, na podstawie zbyt niskiego kosztorysu szkody. Kancelaria Odszkodowawcza Citi z Krakowa zapewnia skuteczną pomoc w dochodzeniu odpowiednio wysokich odszkodowań komunikacyjnych.

odszkodowania powypadkowe kraków   Rzetelne sporządzenie kosztorysu

odszkodowania komunikacyjne kraków   Doświadczony zespół ekspertów

odszkodowanie komunikacyjne kraków   Kompleksowa pomoc w uzyskaniu wyższego odszkodowania

3 proste kroki aby uzyskać wyższe odszkodowanie

  • Prześlij nam kosztorys sporządzony przez towarzystwo ubezpieczeniowe
  • Zespół naszych ekspertów zweryfikuje kosztorys pod względem poprawności, po czym obliczą prawidłową kwotę
  • Będziemy reprezentować Cię w procesie likwidacji szkody bez pobierania opłat wstępnych

Jeżeli uległeś wypadkowi komunikacyjnemu możesz wnioskować do towarzystwa ubezpieczeniowego o odszkodowanie powypadkowe, a także:

  • odszkodowanie za szkody, w wyniku których poszkodowany poniósł uszczerbek na zdrowiu lub śmierć
  • odszkodowanie za szkody, za które odpowiada sprawca w wyniku zatrzymania jego pojazdu, postoju lub garażowania
  • odszkodowanie za holowanie auta
  • odszkodowanie za dodatkowe badania techniczne
  • odszkodowanie za parking uszkodzonego samochodu
  • odszkodowania za szkody powstałe podczas wysiadania i wsiadania do pojazdu
  • odszkodowania za szkody związane z wyładunkiem i załadunkiem pojazdu

Dla kogo są odszkodowania powypadkowe?

Uzyskanie odszkodowania powypadkowego jest możliwe po zgłoszeniu szkody. Co zrobić w przypadku gdy nie znamy danych z polisy sprawcy? Całą sprawę najlepiej powierzyć naszej Kancelarii Odszkodowawczej z Krakowa. Nie tylko uzyskamy dane o towarzystwie ubezpieczeniowym, ale także zgłosimy sprawę i będziemy Cię reprezentować podczas procesu likwidacji szkody.

Odszkodowanie po wypadku należy się także pasażerowi samochodu lub motocykla sprawcy wypadku. Należy podkreślić, że odszkodowania za wypadek są wypłacane z OC sprawcy przez towarzystwo ubezpieczeniowe, dlatego nie należy się obawiać, że pieniądze będą pobrane bezpośrednio od sprawcy szkody.

Zagraniczny sprawca wypadku a odszkodowanie

W przypadku kolizji w Polsce spowodowanej przez obcokrajowca stosuje się przepis prawa polskiego. Odszkodowanie OC jest wypłacane z polisy sprawcy w zagranicznym towarzystwie ubezpieczeniowym. Każdy zagraniczny ubezpieczyciel ma w Polsce przedstawiciela, który w imieniu firmy przeprowadza likwidację szkody. Bardzo często poszkodowany nie zdaje sobie sprawy jaka firma jest reprezentantem zagranicznego towarzystwa, dlatego warto zwrócić się do specjalistów, którzy dokonają wszystkich formalności. Warto jednak pamiętać, że dochodzenie odszkodowania może trwać dłużej od towarzystwa zagranicznego niż polskiego.

Kancelaria Odszkodowawcza Citi – odszkodowania komunikacyjne Kraków – to sprawne odszkodowania po wypadku komunikacyjnym oraz odszkodowania z oc sprawcy

Zapraszamy do zapoznania się z historią jednego z naszych klientów, dla którego uzyskaliśmy odszkodowanie powypadkowe

Pan Jan w 2010 roku miał stłuczkę swoją 4 letnią Hondą Accord, ubezpieczyciel wycenił wartość szkody na 4tyś. zł stosując części alternatywne, zwane popularnie zamiennikami i zaproponował stawkę za roboczogodzinę na poziomie najniższym. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu. Po weryfikacji kosztorysu przez niezależnego rzeczoznawcę przy zastosowaniu cen części oryginalnych i stawek średnich dla lokalnego rynku koszt naprawy został oszacowane na 12 tys. zł. Tak duża różnica wynikała głównie z bezprawnego zastosowania przez ubezpieczyciela części alternatywnych o niskiej jakości zamiast cen części oryginalnych., gdzie szczególnie w przypadku oświetlenia przedniego ma to duże znaczenie.

Co robić gdy nie zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela?

Jeżeli wysokość odszkodowania komunikacyjnego zaproponowana przez ubezpieczyciela będzie zdecydowanie za niska, powinniśmy skierować do ubezpieczalni odwołanie, w którym przedstawimy swoje racje. Często jednak zdarza się, że nie posiadamy odpowiedniej wiedzy lub ubezpieczyciel dalej pozostaje nieugięty. W takich przypadkach należy skierować sprawę do Rzecznika Finansowego lub dochodzić swoich praw drogą sądową. W obu tych przypadkach pomoc kancelarii odszkodowawczej takiej jak Citi z Krakowa będzie przydatna. Nie warto obawiać się skierowania sprawy na drogę sądową, każdy ma bowiem pełne prawo do uzyskania należytego odszkodowania powypadkowego. Proces ten będzie jednak o wiele prostszy ze wsparciem wykwalifikowanych specjalistów orientujących się w materii prawniczej. W przypadku rozwiązywania sporu sądownie należy trzymać się ustalonych terminów.

Wypadek czy kolizja?

Często w potocznym języku, słowa te stanowią swoje synonimy. Nie jest tak jednak w terminologii prawnej, a między zjawiskami zachodzi zasadnicza różnica. W przypadku kolizji, zaistniałe straty dotyczą jedynie pojazdów. Wypadek komunikacyjny jest o wiele poważniejszy i zakłada także cierpienie osób, które brały w nim udział. Jeżeli dana osoba została poszkodowana w drodze wypadku lub straty poniosła osoba jej bliska, ma także prawa do bardziej rozszerzonego odszkodowania po wypadku, które obejmuje koszty wszelkiego leczenia, rehabilitacji, renty, utraconego zarobku i wiele więcej. Często ubezpieczalnie sprawcy wykorzystują niewiedzę osób poszkodowanych w zakresie ich własnych praw i oferują zwrot kosztów wyłącznie za straty materialne. Również w takich przypadkach Kancelaria Citi – odszkodowania powypadkowe Kraków – oferuje swoją pomoc.

Odszkodowania komunikacyjne Kraków – sprawdź, jak może Ci pomóc Kancelaria Citi

Wszystkie niezbędne dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.