Przekształcenie użytkowania wieczystego

Pomagamy w przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

 

Brak działania może skutkować dużymi wydatkami!

W dniu 1 stycznia 2019 r. z mocy praw wszystkie grunty będące w użytkowaniu wieczystym (dotyczy 95% mieszkańców bloków w Krakowie) zmienią status prawny na własność na podstawie Ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów  zabudowanych na cele mieszkaniowe  prawo własności tych gruntów – Dz.U. z 2018 r. poz. 1716. Nie musisz nic z tym robić. Zamiast opłaty za użytkowanie wieczyste jest nowa opłata przekształceniowa, która musi być opłacana przez 20 lat na podstawie ostatniej stawki opłaty za użytkowanie wieczyste. W związku z tym Urząd Miasta Krakowa podwyższa WSZYSTKIM wysokość opłat, dokonując podwyżek nawet 6 razy więcej! Urzędnicy robią to szybko, bo są bezwzględni! Jeżeli dostałeś już zawiadomienie o podwyżce, masz tylko 30 dni od daty odbioru, aby coś z tym zrobić. Jak nie zrobisz nic, to będziesz płacił więcej.

Przykładowe wyliczenie dla mieszkania 50 m2 było 150zł rocznie opłaty, 6-krotny wzrost daje 900zł nowa opłata przekształceniowa płatna jest przez 20 lat. Czyli teraz zamiast 3.000zł zapłacisz 18.000zł!

 

Na mocy przepisów nowej ustawy, od 1 stycznia 2019 r. będzie łatwiej przekształcić prawo użytkowania wieczystego we własność nieruchomości. W ciągu najbliższych dwudziestu lat konstrukcja użytkowania wieczystego zniknie z polskiego systemu prawnego, a dotychczasowi użytkownicy wieczyści nieruchomości staną się ich właścicielami. Konieczne będzie jednak wniesienie tak zwanej opłaty przekształceniowej – ratalnie, w formie przypominającej dotychczasowe opłaty z tytułu użytkowania wieczystego lub jednorazowo, zyskując jednocześnie bonifikatę w wysokości od 10 do 60 procent.

Jak zarobić na przekształceniu? Zapytaj naszych specjalistów.

 

Zapewniamy:

 • zespół doświadczonych specjalistów z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego,
 • przejrzyste zasady współpracy,
 • ekspresową realizację zlecenia,
 • profesjonalizm i pełne zaangażowanie naszych pracowników,
 • bezpieczeństwo prawne.

 

Nasza oferta obejmuje:

 • uzyskanie stosownych zaświadczeń koniecznych w procesie przekształcania,
 • obsługę korespondencji, związanej z wpisem własności do księgi wieczystej nieruchomości,
 • sporządzenie wniosku o ustalenie wysokości lub okresu wnoszenia opłaty przekształceniowej w drodze decyzji,
 • monitorowanie procesu wydawania decyzji administracyjnej,
 • sporządzenie wniosku o rozłożenie opłaty przekształceniowej na raty lub zmianę terminu jej wniesienia,
 • sporządzenie pisma, dotyczącego zamiaru jednorazowego wniesienia opłaty przekształceniowej,
 • sporządzenie wniosku o ustalenie wysokości opłaty jednorazowej w drodze decyzji,
 • sporządzenie wniosku o wykreślenie stosownych zapisów w księgach wieczystych związanych z opłatą przekształceniową.

 

Usługi świadczymy w dwóch wariantach:

 • kompleksowej obsługi prawnej – Kancelaria dopełni za Ciebie wszystkich formalności, związanych z przekształceniem,
 • sporządzania pism/wniosków na podstawie dostarczonych dokumentów i przygotowania ich do samodzielnego złożenia we właściwym organie.

Sprawdź jak
możemy Ci pomóc

[recaptcha]

(zobacz całość)

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Citi Sp. z o .o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Strzelców 14 lok. 1U, 31-422 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000558846, NIP: 945184658, REGON: 361576648. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania zapytania. Podane w formularzu dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.

(zobacz całość)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelarię Citi moich danych osobowych w celu udzielania mi informacji o usługach i ofertach Kancelarii. Wiem że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.

(zobacz całość)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Citi drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Kancelarii Citi, w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

(zobacz całość)

Wyrażam zgodę na używanie przez Kancelarię Citi telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem (telefon, e-mail) dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Administratora, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne”