Sprawy karne o cofanie licznika

Specjaliści Kancelarii Citi na co dzień rozwiązują różne sprawy z zakresu prawa karnego. Zajmujemy się między innymi takimi zagadnieniami, jak jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków, wypadki drogowe, kradzieże, paserstwa, oszustwa, wyłudzenia, a także przywłaszczenia. Istotnym przedmiotem naszej specjalizacji są również sprawy karne, związane z cofnięciem licznika w samochodzie. W ramach udzielanej pomocy staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie, satysfakcjonujące naszego klienta.

Cofanie drogomierza to przestępstwo!

Należy bowiem podkreślić, że od 2019 r. cofanie drogomierza stanowi przestępstwo. W maju 2019 r. weszły w życie przepisy, które sankcjonują ten czyn. Co za to grozi? Zgodnie z nowym art. 306a Kodeksu karnego – „kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Odpowiedzialność poniesie przy tym nie tylko osoba, która faktycznie dokonała cofnięcia licznika, ale również osoba, która zleciła wykonanie tego zabiegu. Zleceniodawcy grozi również kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Jedynie w wypadku mniejszej wagi, sprawca czynu podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od lat 2.

Sprawa o cofanie licznika – jak sobie z tym poradzić?

Sprawy karne o cofanie licznika nie należą przy tym do łatwych. Ustawodawca, uchwalając przepisy art. 306a Kodeksu karnego nie myślał bowiem o interesach potencjalnych podejrzanych i oskarżonych, ale o łatwości udowodnienia im winy. W regulacji tej znajdziesz więc wiele niejasności i nieostrych pojęć. Bez profesjonalnej pomocy prawnej, można zatem nabawić się wielu problemów oraz narazić nawet na karę pozbawienia wolności. Niezależnie od sytuacji, staniemy w Twojej obronie i pomożemy Ci przejść przez proces możliwie bezboleśnie.

Jak bronić się przed zarzutem cofania drogomierza?

Oferujemy naszym klientom kompleksową pomoc. Reprezentujemy ich na każdym etapie – postępowania przed organami ścigania, procesu sądowego, a także na etapie postępowania wykonawczego. Zbieramy niezbędne dowody i wykorzystujemy wszelkie możliwości, prowadzące do uzyskania korzystnego dla strony rozstrzygnięcia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Rozwiejemy każde Twoje wątpliwości i wyjaśnimy wszelkie niejasności. Oddając nam swoją sprawę, możesz liczyć na stałą, nieprzerwaną opiekę z naszej strony.

Kancelaria Citi – specjaliści od prawa karnego

Kancelaria Citi ma w swoich szeregach najlepszych specjalistów z zakresu prawa karnego. Długo kompletowaliśmy zespół, który będzie gotowy na wszystkie, nawet najtrudniejsze zadania. Podejmujemy się nawet spraw pozornie beznadziejnych. Na naszym koncie odnotowaliśmy już wiele, spektakularnych sukcesów. Pozytywne rozstrzygnięcia poszczególnych spraw nie są jednak kwestią szczęścia, ale wieloletniego doświadczenia i szerokiej wiedzy. Wiemy w jaki sposób konstruować strategię obrony, jak wykorzystać dostępne możliwości i jak uzyskać maksymalną skuteczność.

Czy w tej sprawie na pewno potrzebny mi obrońca?

Jeżeli w postępowaniu karnym przyznano Ci status podejrzanego lub co gorsze – oskarżonego, to najwyższy czas, by skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Samodzielna obrona najczęściej nie kończy się bowiem pozytywnym rozstrzygnięciem. Jako specjaliści najlepiej wiemy, jakie dowody należy wykorzystać w postępowaniu oraz w jaki sposób je pozyskać. Wiemy też, jak chwycić się każdego, najdrobniejszego elementu procedury, by wypracować oczekiwany rezultat.

Jak skorzystać z naszych usług?

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo albo osobiście. Nasza siedziba mieści się przy ul. Strzelców 14/1U w Krakowie. Preferujemy jasne i przejrzyste zasady współpracy, dlatego już przy pierwszej wizycie otrzymasz od nas szczegółową ofertę. Poinformujemy Cię też o wszelkich, możliwych kosztach. Specjaliści Kancelarii Citi są do Twojej dyspozycji.

Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź jak
możemy Ci pomóc

  (zobacz całość)

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Citi Sp. z o .o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Stoczniowców 9, 30-709 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000558846, NIP: 945184658, REGON: 361576648. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania zapytania. Podane w formularzu dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelarię Citi moich danych osobowych w celu udzielania mi informacji o usługach i ofertach Kancelarii. Wiem że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Citi drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Kancelarii Citi, w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na używanie przez Kancelarię Citi telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem (telefon, e-mail) dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Administratora, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne”