Postępowanie wykonawcze

Pomoc naszych specjalistów może okazać się niezbędna również na etapie postępowania wykonawczego, czyli tego, uregulowanego przede wszystkim na podstawie przepisów ustawy z 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy. Postępowanie to służy wykonaniu orzeczenia, wydanego przez sąd, czyli najprościej mówiąc – odbyciu kary przez skazanego.

Dlaczego podczas postępowania wykonawczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Skazanie na określoną karę nie musi oznaczać, że finalnie będziesz musiał ją w takiej formie odbyć. Istnieją bowiem okoliczności i sposoby na skrócenie kary lub zamianę jej na inną. W tym celu, podczas postępowania wykonawczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, który doradzi Ci – jaki dalszy sposób postępowania będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, jakie są Twoje prawa, czego możesz się w danej sytuacji domagać. Dodatkowo adwokat napisze niezbędne pisma i skieruje je do właściwych organów.

W jakich sprawach pomagamy?

Na co dzień spotykamy się z problemami, pojawiającymi się na etapie postępowania wykonawczego. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie i potrafimy znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Świadczymy usługi obejmujące między innymi formułowanie:

 • wniosków o warunkowe przedterminowe zwolnienie – zostanie ono orzeczone jeżeli sąd stwierdzi, że skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego i nie popełni po raz kolejny przestępstwa,
 • wniosków o udzielenie przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności – jest ona możliwa w przypadku choroby psychicznej osadzonego lub innej ciężkiej choroby,
 • wniosków o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności – jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki,
 • wniosków o rozłożenie na raty zasądzonej kary grzywny – jeżeli skazany nie jest w stanie jednorazowo jej zapłacić,
 • wniosków o zastosowanie dozoru elektronicznego – przy użyciu aparatury monitorującej.

Sprawdź jak
możemy Ci pomóc

  (zobacz całość)

  Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Citi Sp. z o .o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Stoczniowców 9, 30-709 Kraków, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta Krakowa, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000558846, NIP: 945184658, REGON: 361576648. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przesyłania zapytania. Podane w formularzu dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Kancelarię Citi moich danych osobowych w celu udzielania mi informacji o usługach i ofertach Kancelarii. Wiem że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Citi drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowej w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Kancelarii Citi, w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  (zobacz całość)

  Wyrażam zgodę na używanie przez Kancelarię Citi telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem (telefon, e-mail) dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w celu udzielenia mi informacji o dodatkowych usługach i ofertach Administratora, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne”