Kto pomoże po kolizji drogowej?

W sytuacji kolizji drogowej, szczególnie jeżeli występujemy w roli poszkodowanego, niejednokrotnie działamy pod wpływem emocji i nie zachowujemy się racjonalnie. W związku z tym popełniamy wiele błędów, które skutkują utrudnieniami w uzyskaniu należnego odszkodowania. Warto zatem w tym przypadku nie działać na własną rękę i zwrócić się po pomoc do specjalistów, którzy razem z nami opracują strategię działania i zajmą się jej realizacją.

Kto pomoże po kolizji drogowej?

Niestety powszechnym procederem jest zaniżanie należnego odszkodowania przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Poszkodowani w wypadkach natomiast, nie mając wystarczającej wiedzy, godzą się na zaniżone stawki, tracąc przy tym niejednokrotnie kilkaset złotych, a może i kilka lub nawet kilkanaście tysięcy. Istnieją jednak na rynku specjaliści, którzy mogą nam pomóc w takiej sytuacji. Kto pomoże po kolizji drogowej?

Doświadczenie kancelarii odszkodowawczej

Gwarantem należytego przeprowadzenia procesu likwidacji szkody jest kancelaria odszkodowawcza. Pracujący w niej specjaliści wiedzą, na co należy zwrócić uwagę w toku prowadzenia sprawy przez towarzystwo ubezpieczeniowe, gdzie ubezpieczyciele popełniają błędy i jakie fakty próbują wykorzystać na swoją korzyść. Kto podniesie wartość kosztorysu? Ze strony kancelarii odszkodowawczej otrzymamy fachową pomoc oraz przydatne wskazówki. W szczególności specjalista do spraw likwidacji szkody oceni sporządzony przez ubezpieczyciela kosztorys naprawy auta (na przykład w postaci prawidłowej wyceny uszkodzonego samochodu – na tym polu występuje najwięcej nadużyć ze strony ubezpieczycieli) i zweryfikuje ten dokument pod względem poprawności. Prawnicy będą nam towarzyszyć w trudnej walce o uzyskanie należnego odszkodowania. W przypadku gdy nie możemy lub nie chcemy odwoływać się od decyzji ubezpieczyciela, otrzymamy propozycję odkupu szkody. Dopłata do odszkodowania jest ofertą skierowaną do osób, które chcą szybko uzyskać dodatkowe środki finansowe bez ponoszenia ryzyka przegranej sprawy w postępowaniu sądowym.