Odszkodowania majątkowe

W sytuacji niesprzyjających zdarzeń losowych takich jak pożar czy też kradzież chcesz czuć się pewnie i uzyskać świadczenie pieniężne z tytułu odszkodowania za szkodę majątkową? Potrzebujesz wsparcia doświadczonych prawników? Kancelaria Odszkodowawcza Citi pomaga z uzyskaniem odpowiednio wysokiego odszkodowania w przypadku szkody majątkowej.

odszkodowania majątkowe Pomoc ekspertów przy odmowie wypłaty odszkodowania

odszkodowanie za szkodę majątkową Sprawdzenie poprawności kosztorysów

odszkodowania majątkowe kraków Dopełnienie wszystkich formalności

Odszkodowania majątkowe – poznaj nasze usługi

Nasza firma od wielu lat zajmuje się wszelkimi sprawami związanymi z wypłacaniem odszkodowań z tytułu szkody majątkowej spowodowanej różnego rodzaju zdarzeniami losowymi.

Naszych klientów wspieramy w dochodzeniu odszkodowań majątkowych w przypadku:

  • zalania nieruchomości,
  • kradzieży,
  • aktów wandalizmu,
  • pożarów,
  • szkód spowodowanych przez silny wiatr.

Nasz zespół składa się wyłącznie z ekspertów prawników, którzy z powodzeniem zajmują się tego typu sprawami. Będziemy rozliczać się z Tobą jedynie za realne efekty naszych działań.

Wszystkim naszym klientom oferujemy kompleksową pomoc od momentu powstania szkody, aż do chwili wypłacenia należnego odszkodowania majątkowego. Wszystkim zainteresowanym osobom, które mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości proponujemy skorzystanie z możliwości konsultacji z naszymi prawnikami. Dzięki nim dowiesz się jak wygląda Twoja sytuacja prawna oraz w jaki konkretnie sposób możemy pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu. Poniżej prezentujemy kilka problematycznych przykładów, w których wsparcie naszych specjalistów może okazać się niezbędne.

Odszkodowanie za szkodę majątkową powstałą w skutek silnego wiatru 

W przypadku silnego wiatru ubezpieczyciel często powołuje się na brak możliwości wypłaty odszkodowania ze względu na huragan. Warto tutaj nadmienić, iż każdy ubezpieczyciel inaczej definiuje pojęcie wiatr huraganowy. Często w rzeczywistości jest to po prostu silny i porywisty wiatr, który nie spełnia definicji huraganu. Ubezpieczyciel pisząc ogólnikami odmawia przyjęcia odpowiedzialności. Pomagamy wykonać ekspertyzy konieczne do określenia czy w danym miejscu wystąpił wiatr huraganowy, sprawdzamy warunki ubezpieczenia pod kątem możliwych powodów odmowy i weryfikujemy, często z pozytywnym skutkiem dla klienta.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w przypadku zgłoszenia szkody, odmawia wypłaty odszkodowania majątkowego powołując się na warunki ogólne ubezpieczenia. Warunki te klient otrzymuje przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem. Ubezpieczenia majątkowe  są dobrowolne i wiele firm ustala własne warunki, które mogą różnić się znacząco pomiędzy towarzystwami, mimo tego samego typu polisy. Warto bardzo uważnie przeczytać wszystkie dokumenty, które otrzymujemy przed podpisaniem umowy. Możemy się bowiem spotkać z sytuacją gdzie zostanie nam przedstawiona odmowa odszkodowania, ponieważ zdarzenie nie będzie uznane za szkodę.

Trudności w uzyskaniu odszkodowania za szkodę majątkową

Warto jednak pamiętać, że dochodzenie odszkodowań majątkowych jest skomplikowanym procesem i opiera się nie tylko o warunki ubezpieczenia, ale także o zapisy w kodeksie cywilnym i innych ustawach. Od decyzji zawsze można złożyć odwołanie. A jest ono zasadne zwłaszcza jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłaty odszkodowania lub na podstawie błędnie sporządzonego kosztorysu znacząco zaniża wartość szkody. Dochodzenie odszkodowań w takiej sytuacji jest trudniejsze, ale nie jest niemożliwe. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza Citi oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu odszkodowania majątkowego, sporządzeniu poprawnych kosztorysów, na podstawie których zostanie wypłacona odpowiednia suma, a także dopełnieniu wszystkich formalności.

Szukasz wsparcia w dochodzeniu odszkodowania majątkowego? Chętnie pomożemy!

Opisane wyżej zdarzenia losowe mogą przydarzyć się praktycznie każdemu. Jeśli jesteś jedną z osób, którą dotknęły, bez wahania skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów i powiedz mu o swojej sytuacji oraz o ewentualnych problemach z pozyskaniem odszkodowania majątkowego. Bardzo chętnie Ci doradzimy i pomożemy w znalezieniu korzystnego rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem odszkodowań, w zakładce kontakt znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Natomiast w zakładce Blog na naszej stronie internetowej znajdują się także porady związane z dochodzeniem odszkodowań majątkowych.