Samochód zastępczy do nauki jazdy

Kolizja, czy też wypadek może zdarzyć się każdemu kierowcy. Wiele osób nie ma pojęcia, jak przebiega proces dochodzenia o odszkodowanie w przypadku pojazdów do nauki jazdy. Oczywiste jest, że sprawcą groźnego zdarzenia drogowego nie zawsze jest kursant. Dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą uszkodzenie samochodu jest ogromny problemem. Generuje to straty i uniemożliwia wywiązanie się z umów nawiązanych z kursantami. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie jest prostsze, niż mogłoby się wydawać! Stronie poszkodowanej należy się samochód zastępczy do nauki jazdy. Nie ponosi ona żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych.

Jak postępować w przypadku kolizji / wypadku z udziałem pojazdu do nauki jazdy?

Nie ma znaczenia, kto kierował pojazdem nauki jazdy. Jeśli wina leży po stronie innego uczestnika ruchu drogowego, to należy poinformować o tym odpowiednie służby (najlepiej zadzwonić pod numer 112). Może zdarzyć się tak, że uczestnicy wypadku będą wymagać profesjonalnej opieki lekarskiej. Pierwszym krokiem jest więc zatroszczenie się o stan zdrowia poszczególnych osób. Poniżej opisano prawidłowy tok postępowania:

  1. Sprawdź, czy żadnej uczestnik zdarzenia drogowego nie potrzebuje pomocy. Wezwij pomoc medyczną nawet w przypadku obrażeń, które pozornie wydają się niegroźne.
  2. Poinformuj o zdarzeniu odpowiednie służby, czyli policję. Może zdarzyć się tak, że strona winna będzie próbować porozumieć się z Tobą bez zgłoszenie sprawy. Nie zgadzaj się na to, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków wyłącznie na tym stracisz. Po czasie nie będziesz już mógł ubiegać się o swoje prawa, a więc nie podejmuje nierozsądnej decyzji.
  3. Zrób zdjęcia miejsca zdarzenia, czy też samochodów. Ogromną rolę odgrywają także świadkowie – jeśli w pobliżu znajdowały się osoby, które widziały całą sytuację, to poproś ich o pozostanie, aż do momentu przyjazdu policji. Dzięki nim sprawa będzie jasna, a cała procedura szybciej się zakończy.
  4. Jeśli w pobliżu znajduje się monitoring, to zgłoś ten fakt policji. Zarejestrowane nagranie stanowi niepodważalny dowód w sprawie. Jest to szczególnie istotne, jeśli dany przypadek był złożony. Czasami bywa tak, że udowodnienie winy drugiemu kierowcy wymaga długiego dochodzenia.

Kiedy można wynająć auto do nauki jazdy na koszt sprawcy zdarzenia?

Wynajem pojazdu zastępczego nauki jazdy przysługuje nam w momencie, gdy auto nie nadaje się do dalszego użytkowania. Skutki niebezpiecznych zdarzeń drogowych mogą być różne. Często okazuje się, że lekka stłuczka doprowadziła do zniszczenia wielu kluczowych podzespołów. Wiadomym jest, że strona poszkodowana nie ponosi kosztów za naprawę samochodu. Należy jednak podkreślić, że oddanie auta do serwisu na kilka dni, a nawet tygodni stanowi zagrożenie dla prowadzonego biznesu. Samochód jest w tym przypadku niezbędny do świadczenia usług oferowanych w ramach prowadzenia działalności gospodarczej. Nawet tymczasowe zawieszenie kursów nauki jazdy mogłoby nieść za sobą dotkliwe kary finansowe. Jak postępować w takiej sytuacji?

Auto zastępcze do nauki jazdy wynajmowane jest z OC sprawcy zdarzenia, a więc nie trzeba obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto pojazd otrzymany „w zastępstwie” musi gwarantować taki sam standard, jak uszkodzony samochód. Wynajem pojazdu do nauki jazdy na koszt sprawcy kolizji oraz wypadku wcale nie musi być skomplikowany. Pomimo tego wiele osób nie ma pojęcia, jak uporać się z dużą ilością formalności. Najlepiej skorzystać z usług zawodowców, którzy wezmą na swoje barki wszystkie sprawy organizacyjne.

Czy samochód zastępczy z OC sprawcy zmniejsza wysokość odszkodowania?

Trzeba wiedzieć, że auto zastępcze nauka jazdy nie ma żadnego wpływu na wysokość odszkodowania. Nie musimy więc martwić się, że wypłacona kwota zostanie pomniejszona o koszty wynajmu. Dla sprawcy zdarzenia drogowego jest to dodatkowe obciążenie finansowe, ponieważ opłata wypłacana jest z jego OC.

Nasze przedsiębiorstwo dysponuje szeroką flotą pojazdów zastępczych do nauki jazdy. Dbamy o komfort oraz zadowolenie klientów, a więc gwarantujemy kompleksową obsługę. Podstawiamy pojazd pod wskazany adres, co stanowi znaczące udogodnienie. Ponadto zapewniamy pomoc w przypadku zdarzeń losowych np. przebitej opony, czy też awarii. Jeśli interesuje Cię wynajem pojazdu zastępczego nauka jazdy, to skontaktuj się z naszą obsługą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu doskonale wiemy, w jaki sposób postępować. Załatwiamy wszystkie niezbędne sprawy w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, dzięki czemu osoby korzystające z naszego wsparcia nie muszą obawiać się bezprawnej odmowy wypłaty dodatkowych środków.

Osoby, które zdecydowały się z nami współpracować mogą zapomnieć o czasochłonnych formalnościach. Każdą sprawę prowadzimy od początku do końca, co pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Ma to spore znaczenie dla tych, którzy pierwszy raz uczestniczyli w wypadku lub kolizji. Masz wątpliwości? Z przyjemnością udzielimy Ci dokładnych informacji oraz odpowiemy na zadane pytania.

Jakie pojazdy do nauki jazdy mogę wynająć?

Posiadamy szeroką flotę pojazdów do nauki jazdy, które posiadają wszystkie wymagane prawem elementy oraz instalacje, takie jak dodatkowe pedały, lusterka itp. W naszej flocie jeżdżą między innymi takie pojazdy jak Toyota Yaris, Kia Rio, Hyundai i20, Skoda Fabia.

Hyundai i20 – zastępczy do nauki jazdy

Toyota Yaris – zastępczy do nauki jazdy

Kia Rio – zastępczy do nauki jazdy

Suzuki Swift – zastępczy do nauki jazdy

Pojazd zastępczy przysługuje Ci, jeśli korzystanie z samochodu jest niezbędne do prowadzenia Twojej działalności, dlatego nie ma to wpływu na odszkodowanie za uszkodzony pojazd.

Pojazdy zastępcze przystosowane do nauki jazdy podstawiamy bezpłatnie na terenie województw Dolnośląskiego, Opolskiego, Łódzkiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego. Wszystkie nasze pojazdy są w perfekcyjnym stanie technicznym, przystosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami do wykonywania szkolenia przyszłych kierowców w ramach działalności nauki jazdy. Niektóre pojazdy w naszej flocie są wyposażone w instalacje gazową, o szczegóły zapytaj naszego konsultanta. Organizujemy dodatkowo holowanie i na życzenie klienta całą procedurę naprawy bezgotówkowej w razie potrzeby.

Przystosowanie samochodu do nauki jazdy

Ważnym elementem nauki jazdy jest odpowiednie przystosowanie samochodu używanego do tego celu. Dbałość o bezpieczeństwo zarówno instruktora, jak i kursanta, ma kluczowe znaczenie dla skuteczności szkolenia. Przystosowany pojazd daje możliwość efektywnego przekazywania wiedzy i umiejętności, a także minimalizuje ryzyko wypadków. W przypadku wypadku nauki jazdy w Krakowie, staranne przystosowanie samochodu odgrywa szczególną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Warto pamiętać o kilku istotnych aspektach przy wyborze samochodu i jego wyposażeniu.

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na obecność dodatkowych pedałów. W samochodzie przeznaczonym do nauki jazdy powinny znajdować się pedały zarówno po stronie instruktora, jak i po stronie kursanta. Dzięki temu instruktor ma pełną kontrolę nad pojazdem i może w razie potrzeby interweniować. Pedały te powinny być solidnie zamontowane i spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest obecność dodatkowych lusterek. Samochód do nauki jazdy powinien być wyposażony w dodatkowe lusterko wewnętrzne, umożliwiające instruktorowi obserwację działań kursanta. Ważne jest również, aby samochód posiadał regulowane lusterka zewnętrzne, które umożliwiają odpowiednie ustawienie ich dla obu osób znajdujących się w pojeździe. Dzięki temu instruktor może monitorować sytuację na drodze oraz dawać wskazówki kursantowi.