Czy odszkodowanie powypadkowe może wystarczyć na naprawę szkody

Kiedy mamy wypadek komunikacyjny z winy innego kierowcy zawsze zależy nam na odpowiednio wysokim odszkodowaniu. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają nam możliwość wybrania formy rozliczenia szkody jako bezgotówkowej lub gotówkowej. Chociaż wybór formy rozliczenia nie powinien mieć żadnego wpływu na wysokość odszkodowania, praktyka towarzystw ubezpieczeniowych pokazuje co innego.

Bardzo często zdarza się bowiem tak, że wybierając rozliczenie gotówkowe na podstawie kosztorysu ubezpieczyciel wypłaca nam za niskie odszkodowanie, o czym pisaliśmy w poprzednim wpisie. Jeśli ubezpieczyciel mimo odwołań nie zmienia swojego stanowiska zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Odszkodowawczą Citi
. Zespół ekspertów sprawdzi wszystkie wyliczenia, przeanalizuje kosztorys i pomoże przy ewentualnym sporze sądowym.

Badania – odszkodowania powypadkowe

odszkodowanie-powypadkowe-ile-wydajemy-na-naprawe-auta-po-stluczce1

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PIM i Liberty Direct Polacy naprawiają z własnej kieszeni drobne szkody. Ponad 40% ankietowanych naprawia szkody do 1 tys. zł z własnej kieszeni, nie korzystając przy tym z polisy. Z pieniędzy uzyskanych z polisy najczęściej korzystają poszkodowani gdy wartość szkody przekracza 2 tys. zł. Aż 30 % w przypadku szkód o wartości 3-5 tys. zł.