Likwidacja szkody z OC w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym

Od jakiegoś czasu towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc wyjść klientom naprzeciw zaczęły stosować możliwość likwidacji szkody z OC u swojego ubezpieczyciela. Dzięki temu nie musimy się martwić, że sprawca szkody jest ubezpieczony w „kiepskim” towarzystwie, które zaniża odszkodowanie i robi problemy w razie wynajmu samochodu zastępczego.

Zaniżanie odszkodowania

Bardzo częstą praktyką jest zaniżanie należnego odszkodowania, jeśli likwidacja szkody odbywa się metodą kosztorysową. W kosztorysie zawierane są ceny części zamiennych, uwzględniane bardzo niskie stawki za roboczogodzinę w warsztacie. Bardzo często sam ubezpieczyciel nie jest w stanie uargumentować tych decyzji.

Co dla poszkodowanego oznacza zmiana likwidatora jeśli u swojego odszkodowanie będzie zaniżone? Warto w tym momencie zastanowić się czy ubezpieczyciel każe długo czekać na oględziny szkody, a także jaki jest termin wypłaty odszkodowania. Bardzo wielu ubezpieczycieli czeka do ostatniego dnia ustawowego terminu likwidacji szkody. Jeśli wiemy, że nasz ubezpieczyciel bardzo szybko likwiduje szkodę może być to dużą zachętą dla nas jednakże nawet szybki czas może być niewystarczający jeśli dostaniemy dużo zaniżone odszkodowanie.

Wynajem samochodu zastępczego

Praktyką ubezpieczycieli jest ustalanie własnych stawek za wynajem samochodu lub często orzucanie zasadności wynajmu. W tej sytuacji polecamy skorzystanie z możliwości bezgotówkowego wynajmu samochodu zastępczego. Poszkodowany nie musi dochodzić swoich praw u ubezpieczyciela, wszystko jest w gestii wypożyczalni samochodów.

Jeśli potrzebują Państwo samochodu zastępczego zapraszamy do kontaktu z nami lub sprawdzeniu naszej oferty.