Ubezpieczenie turystyczne. Co to takiego?

Zbliżają się święta i ferie zimowe. Obecnie coraz większa liczba Polaków wybiera wypoczynek poza domem i wyjeżdża na różnego rodzaju podróże. Jeśli wyjeżdżamy na zorganizowaną wycieczkę wówczas powinniśmy pamiętać o tym, że zapewnienie ubezpieczenia dużej grupie wczasowiczów generuje znaczne koszty, więc wiele biur podróży zapewnia swoim klientom tylko podstawowe ubezpieczenie. Dlatego warto wiedzieć co to takiego ubezpieczenie turystyczne  –  jest to każda forma ubezpieczenia, które wykupujemy przed podróżą. Każde takie ubezpieczenie po kontakcie z biurem podróży bądź firmą ubezpieczeniową możemy dopasować do siebie.

Przed każdym wyjazdem warto koniecznie się dowiedzieć od czego faktycznie ubezpiecza nas wybrane biuro turystyczne, ponieważ jeśli uznamy, że oferowane ubezpieczenie niewystarczająco nas chroni wtedy możemy wykupić sobie dodatkowy pakiet ubezpieczeń –ściśle dopasowany do naszych planów wypoczynkowych.

Czy warto wykupować ubezpieczenie turystyczne na samodzielną wyprawę?

Są osoby, które nie lubią zorganizowanych form wypoczynku i nie korzystają z usług biur podróży. Wolą wszystko załatwić na własną rękę. Nie należy wówczas zapominać o wykupieniu indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego. Ubezpieczenie to oferowane jest w dwóch opcjach:

  • Polisa dla jednej osoby – indywidualna
  • Polisa grupowa – dla grupy osób niekoniecznie ze sobą spokrewnionych, ale planujących wspólny wyjazd

Warto również pamiętać, że zawsze, gdy panujemy wykupienie ubezpieczenia firma proponując cenę i pakiet ubezpieczeń bierze pod uwagę np. wiek czy stan zdrowia.