Wypadek na stoku? Co z odszkodowaniem?

Sezon zimowy nieodzownie łączy się z nartami. Wielu amatorów tego typu zimowego szaleństwa czeka na pierwsze opady śniegu, by móc wyjechać w góry i pojeździć na nartach. Wybierasz się na stok? W takim razie warto byś dokładnie zapoznał się z treścią swojej polisy ubezpieczeniowej  i poszukał tam treści odnoszącej się do tego, czy pokrywa ona koszty jakie generuje leczenie po wypadku podczas uprawiania sportu.

Ubezpieczenie na narty a leczenie po wypadku

Dosyć istotne jest to, by sprawdzić czy nasza polisa posiada taki zapis, ponieważ leczenie następstw nieszczęśliwych zdarzeń mających miejsce podczas aktywności sportowej (zwłaszcza za granicą) jest bardzo kosztochłonne i wiele firm ubezpieczeniowych z premedytacją nie umieszcza tego rodzaju ubezpieczenia w swojej ofercie. Ubezpieczenie dla narciarzy posiada dodatkową składkę z tytułu uprawiania tego sportu. Każdy amator narciarstwa musi więc automatycznie liczyć się z wyższą ceną polisy.

Wypadek na nartach a opinia lekarza

Kolejną bardzo istotną kwestią mającą wpływ na wypłatę odszkodowania jest opinia lekarza o naszym stanie zdrowia po wypadku. Warto poprosić doktora, by dokładnie opisał okoliczności zdarzenia i obrażenia jakie odnieśliśmy. Wszystkie te informacje wraz z rachunkami za leczenie (jeśli takie posiadamy) przekazujemy firmie ubezpieczeniowej i czekamy na decyzję w sprawie wypłaty odszkodowania bądź pokrycia kosztów leczenia, jeśli na skutek urazu będzie ono długoterminowe.

Warto zaznaczyć, że od decyzji ubezpieczyciela możemy się odwołać w przypadku, gdy jest ona niesatysfakcjonująca.