Kto załatwia odszkodowania?

Niewątpliwie posiadanie profesjonalnego pełnomocnika jest bardzo ważne w kontekście walki o należne odszkodowanie. Towarzystwa ubezpieczeniowe na każdym kroku próbują bowiem wykorzystać ufność i niewiedzę poszkodowanych, aby ograniczyć wypłacane świadczenie do absolutnego minimum.

Dlaczego warto korzystać z usług kancelarii odszkodowawczych?

Kancelarie odszkodowawcze są podmiotami, których głównym i podstawowym zadaniem jest walka o należne poszkodowanym świadczenia ze strony towarzystw ubezpieczeniowych. Kancelarie te pomagają klientom przejść przez trudny proces likwidacji szkody – załatwiają niezbędne formalności, zbierają dowody, a nawet umawiają wizyty u lekarzy-specjalistów. Prawnicy wiedzą w jakich przestrzeniach dochodzi do największych nadużyć, dlaczego ubezpieczyciel opóźnia wypłatę odszkodowania i na co należy „uczulić” swoich klientów. Jeżeli zatem byliście ofiarą wypadku komunikacyjnego i zastanawiacie się, kto załatwia odszkodowania, od razu poszukajcie namiaru na odpowiednią kancelarię odszkodowawczą.

Czy usługi kancelarii są drogie?

Co najważniejsze w kontekście kancelarii odszkodowawczych, z reguły działają one na zasadzie „no win – no fee”, a zatem należne honorarium pobierają dopiero po wygraniu sprawy. Wynagrodzenie profesjonalnego pełnomocnika zazwyczaj jest równe wartości od kilku do kilkunastu procent otrzymanej kwoty odszkodowania lub zadośćuczynienia. A zatem na pytanie „kto załatwia odszkodowania?” powinniśmy bezwiednie odpowiedzieć – kancelaria odszkodowawcza.