Pomoc po kolizji drogowej – gdzie jej szukać?

Uczestnicząc w wypadku komunikacyjnym jako poszkodowani, możemy się domagać odszkodowania z polisy OC sprawcy. Będziemy uprawnieni do utrzymania świadczenia z dwóch różnych, możliwych tytułów prawnych – szkody na osobie oraz szkody rzeczowej. Najczęściej w kontekście wypadków spotykamy tę drugą kategorię. Jakie są rodzaje szkód rzeczowych? Pomoc po kolizji drogowej – gdzie jej szukać? O tym kilka słów w artykule poniżej.

Rodzaje szkód rzeczowych likwidowanych z polisy OC sprawcy

Generalnie rzecz ujmując, szkody rzeczowe to te, które są związane z uszkodzeniami samochodu lub innych rzeczy. W ramach tej kategorii możemy wymienić chociażby odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu, czyli ściślej mówiąc koszty naprawy (o ile jest ona opłacalna). Jeżeli naprawa nie jest opłacalna, mówimy o tak zwanej szkodzie całkowitej i należne świadczenie będzie obejmowało różnicę pomiędzy wartością auta sprzed szkody oraz po szkodzie. Odszkodowanie z polisy OC – na co mogę liczyć? Rekompensata może obejmować również najem pojazdu zastępczego, który jest potrzebny poszkodowanemu na przykład wtedy, gdy jego auto jest naprawiane u mechanika. Uszkodzenie stosunkowo nowego auta (nie starszego niż 3-6 letnie) może również wiązać się z przyznaniem odszkodowania za utratę wartości handlowej pojazdu. Dodatkowo w ramach odszkodowania z polisy OC sprawcy możemy domagać się takich świadczeń, jak: wydatek na opinię rzeczoznawcy, koszt związany z utratą lub zniszczeniem w wypadku innych rzeczy.

Udział kancelarii odszkodowawczej w dochodzeniu odszkodowań

Jeżeli spotka nas konieczność rozwiązania problemu pt. „pomoc po kolizji drogowej – gdzie jej szukać?” z pewnością najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej. Kto zajmie się szkodą? Specjaliści w zakresie odszkodowań szybko i bezproblemowo przeprowadzą nas przez trudny proces likwidacji szkody, a jeżeli będzie to konieczne, również przez etap postępowania sądowego. Towarzystwa ubezpieczeniowe niejednokrotnie próbują bowiem oszukać klientów i notorycznie zaniżają należne im świadczenia. Prawnicy, zatrudnieni w kancelariach odszkodowawczych znają te praktyki i wiedzą w jaki sposób im przeciwdziałać.